Sport to zdrowie (1)

dsc 1040W marcu w klasie drugiej ZSP w Zawadzie Książęcej zrealizowany został projekt pod hasłem „SPORT TO ZDROWIE”. Projekt zrealizowała wychowawczyni klasy drugiej Dorota Zając.

Jedną z podstawowych umiejętności, w jakie szkoła ma wyposażyć ucznia, jest twórcze myślenie. Im wcześniej zacznie się wychowywać do twórczości, tym proces ten będzie skuteczniejszy.

Stosowanie metod aktywizujących sprzyja realizowaniu celów edukacyjnych i zaspokajaniu potrzeb uczniów. Jedną z metod aktywizujących jest metoda projektu, która pomaga uczyć się planować, organizować pracę, podejmować decyzje i dokonywać właściwych wyborów. Metoda projektu to nic innego, jak samodzielna realizacja przez dużą grupę uczniów, indywidualnie lub w zespołach zadania przygotowanego przez nauczyciela. Uczniowie sami zdobywają informacje, opracowują je, a potem przygotowują prezentację.

W ramach projektu uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Każda z grup otrzymała zadanie do opracowania. Uczniowie wykonywali siatkę pojęciową. Wyniki swojej pracy przedstawili na forum klasy. Plansze zostały umieszczone na gazetce klasowej.

W kolejnym dniu projektu uczniowie w dwóch grupach pracowali nad stworzeniem plakatu – techniką collage. Uczniowie korzystali z wcześniej zebranych informacji, ilustracji, przeprowadzonych wywiadów ze swoimi trenerami z akrobatyki, pływania oraz sztuki walki wywodzącej się z judo i zapasów Brazylijskie Jiu-Jitsu. Wyniki swojej pracy uczniowie przedstawili na forum klasy. Plakaty zostały umieszczone na gazetce szkolnej.

Zapraszamy do fotorelacji z realizacji projektu.

 

dsc_1055 dsc_1049 dsc_1040 dsc_1036 dsc_1031 dsc_1026 dsc_1023 dsc_1001 dsc_0988

Copyright © 2018 ZSP w Zawadzie Książęcej. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem wydanym na warunkach GNU Powszechnej Licencji Publicznej.